2023 ETCA AVRUPALI ÇAĞDAŞ TÜRK SANATÇILAR KARMA SERGİSİ

05 Kasım 2023 Pazar Saat 16:00

Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla Avrupa'da yaşayan Türk Sanatçıların sergisinde olmaktan ben ve uzun zamandır birlikte yol aldığım Gonca Yılmaz onur duyduk.
 
2023 ETCA (AVRUPALI (ÇAĞDAŞ TÜRK SANATÇILAR) KARMA SERGİSİ ETCA (EUROPEAN TURKISH CONTEMPORARY ARTISTS) inisiyatif grubunun ilkini 2019 yılında gerçekleştirdiği karma sergi her iki yılda bir düzenlenmektedir. Üçüncü karma sergimizin cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılına denk gelmesi münasebetiyle bu seneki sergimizin teması “100. yıl” olarak seçilmiştir.

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden NDSM Fuse seçim komisyonu tarafından seçilerek ismen davet edilmiş 30 profesyonel sanatçımızın seçkin eserlerinin yer alacağı karma sergiye tüm sanatseverler davetlidir.

Sergi açılış tarihi:
05. Kasım 2023 Pazar, Saat 16:00
Adres:
NDSM Fuse
NDSM- Plein 29
1033 WC AMSTERDAM
Katılımcı sanatçılar:
HOLLANDA :
Ahmet Heleka, Atilla Kanbir, Ayşegül Öztürk, Burhan Ersan-Gonca Yılmaz, Bülent Evren, Canan Topaloğlu Hermans, İlhan Yıldırım, İlke Türkoral, Işık Tüzüner, Kaan Şensoy, Mustafa Şener, Nalan Tüfekçi Karagül, Nuray Atas, Okan Akın, Saniye Bıldırcın, Serpil Kalak, Turan Öz, Yasemin Sözer, Yakup Karahan, Ufuk Kobaş ve Ulaş Uygun
ALMANYA:
Asuman Hasırcıoğlu, Çetin Çam, Sabahattin Şen ve Hektor
BELÇİKA:
Ferit Turan, ve Sevim Sewe Ünal
AVUSTURYA:
H. Cahit Karadana, Sinan Gültekin
FRANSA:
Selda Soyut