Burhan Ersan ile Ebru KursuAtölyemizin ilk hedefi, geleneğe dayalı bir resim anlayışı oluşturmak ve bunu çeşitli seviyelerde ulaşabildiğimiz ve ulaşabilen arkadaşlarımızla aktarabilmektir. Ebru kurslarımız İstanbul Taksim Gümüşsuyu'nda ve Bodrum Gümüşlük'te düzenlenmektedir. İstanbul'daki kursumuzu Canan Alatlı, Bodrum'daki kurslarımızı Burhan Ersan yönetmektedir.

Kurslarımız klasik ebru çalışmalarıyla başlamakta ve 4 aylık bir çalışma süresini kapsamaktadır.

İlk hafta verilen teorik eğitimin ardından, 2, 3 ve 4 haftalarda yapılan battal çalışmalarının ardından diğer Ebru çeşitlerinin gösterilmesinin geçilmekte ve son iki hafta serbest ve yaratıcı çalışmalara yönelinmekte olup, resim, Ebru ilişkileri ve farklılıkları görsel ve pratik olarak gösterilmektedir. Soyut çalışmaların bireysel algımızla bütünleşmesine yönelik; bu çalışmalar ardından, kumaş çalışmalarına ilgi duyan arkadaşlarla bir ay kadar sürecek olan kumaş üzerine çalışmalara geçilirken, diğer arkadaşlarımızla, cam üzerine çalışmalar zemin yaratmak için Reng-i Su teknikleri üzerine çalışmaya başlamaktayız. Yaklaşık 3 ay süren bu tekniğe hakim olma çalışmalarının ardından cam üzerine uygulamalara geçmekteyiz. Yaklaşık bir ay kadar bu çalışmaların ardından yaklaşık 8 aylık bir süre sonunda kursumuzun ilk bölümü tamamlanmaktadır.

Kursumuzun diğer bölümü ise Reng-i Su tekniklerini geliştirip, özelleştirerek, kendi imgelem gücüne ve kendini ifade etmeye geçit verecek bir biçimde soyut çalışmalara yönelmeyi hedeflemektedir. Bu çalışmaların süresi her öğrencinin kendisi tarafından belirlenmektedir. 9 yıldır beraber çalıştığımız, ortak sergiler açtığımız arkadaşlarımız olduğu gibi, 3-4 ay çalışıp bu teknikleri farklı alanlara yöneltmek için ayrılan arkadaşlarımızda vardır.